Monitoring (CCTV)

Czyli telewizja przemysłowa, a prościej rzecz ujmując popularny monitoring (ang. Closed-Circuit TeleVision).

Doskonale sprawdza się, jeżeli chcemy kontrolować co dzieje się w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Możemy nim objąć dowolne pomieszczenie lub powierzchnię zewnętrzną. Kamery przekazują obraz do operatora lub urządzeń rejestrujących. Nagrania mogą posłużyć do odtworzenia historii wydarzeń w obiekcie monitorowanym. CCTV pomaga także chronić dostęp do ważnych pomieszczeń przed osobami niepożądanymi.

Przy wyborze urządzeń, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery – dzięki wyższej rozdzielczości obraz będzie bardziej szczegółowy i wyraźny.
Do obrazu z kamer możesz mieć swobodny dostęp gdziekolwiek przebywasz za pomocą swojego smartfonu czy laptopa. Wystarczy, że zalogujesz się swoim indywidualnym loginem i hasłem do aplikacji, dzięki, której możesz kontrolować pracę kamer.

Archiwizowane dane z systemów monitoringu pozwalają bardzo łatwo odszukać zdarzenie z przeszłości i wyświetlić je na monitorze. Nagrania takie niejednokrotnie są niezbitymi dowodami popełnienia przestępstwa i działają na korzyść użytkownika w przypadku rozwiązywania sporów zarówno polubownie, jak i na sali sądowej.
Facebook